|
ПОЧЕТЕН ПРЕДСЕДАТЕЛ
Проф. д.ф.н. Сава Сивриев, филолог и богослов – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“, председател от учредяването на Научния център за православна култура и изкуства „Свети Архангел Михаил“ на 2.10.2007 г. до 19.09.2017 г.
ПОЧЕТНИ ЧЛЕНОВЕ
2. Естер Гонзалез Лопез (Esther Gonzalez), художник – Мексико.
УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ
1. Доц. д-р Страшимир Цанов, филолог – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“ – председател на Научния център за православна култура и изкуства „Свети Архангел Михаил“ от 20.09.2017 г.
2. Доц. д-р Димитър Дунков, филолог – Институт за германистика – Залцбург; Българско училище „Орфей“ в Линц, Австрия.
3. Инж. Красимир Велков (Шумен).
НАУЧЕН СЕКРЕТАР ЗА БЪЛГАРИЯ
1. Д-р Ваня Колева, филолог – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“, Варна.
ЧЛЕНОВЕ
1. Проф. д.и.н. Тотю Тотев, археолог и богослов – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
|
2. Проф. д.ф.н. Христо Трендафилов, филолог – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
3. Проф. д.ф.н. Дечка Чавдарова, филолог – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
4. Проф. д.ф.н. Денка Кръстева-Петрова, филолог – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
5. Проф. д-р Ян Шафин, декан на Православния богословски факултет, Катедра „Църковни деяния и византология“ на Университета в Прешов, Словенска република.
6. Доц. д-р Цветанка Янакиева, филолог – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
7. Доц. д-р Стефан Стефанов, богослов – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
8. Доц. д-р Валентин Кулев, художник – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
9. Доц. д-р Пламен Панайотов, филолог – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
10. Доц. д-р Нели Василева, филолог – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ (Варна).
11. Доц. д-р Стела Дончева, археолог – Исторически музей (Шумен).
12. Доц. д-р Наталия Няголова, филолог – ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“.
13. Доц. д-р Красимира Александрова, филолог – директор на Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ (София).
14. Доц. д-р Александър Генадиевич Степанов, филолог – Тверски държавен университет (Русия); от 2014 г. – Институт за чужди езици и литератури на Ланчжоуския университет (Китай).
15. Д-р Ассунта Карито-Брунетти, филолог (Неапол, Италия).
16. Д-р Елвира Катуш – Будапещенски университет (ELTE), Институт по славянски и балтийски филологии.
|
17. Д-р Юри Стоянов – Институт по ориенталистични и африканистични изследвания към Лондонския университет (School of Oriental and African Studies, University of London).
18. Гл. ас. д-р Юлиян Великов, богослов – Великотърновски университет „Св. св. Кирил и Методий“.
19. Гл. ас. д-р Николай Кънчев Николов, филолог – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
20. Д-р Татяна Танчева, преводач (София).
21. Д-р Петър Трендафилов, филолог (Шумен).
22. Д-р Надежда Цочева, филолог (Шумен).
23. Д-р Константин Делов, писател (София).
24. Гл. ас. Янка Драгомирова, богослов – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
25. Деян Евтимов, художник – директор на ХГ „Елена Карамихайлова“ (Шумен).
26. Тоня Цанева, реставратор и иконописец – Градска художествена галерия „Борис Георгиев“ (Варна).
27. Захари Карабашлиев, писател (София).
28. Ивайло Димитров, филолог (София) – докторант на Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.
29. Красимир Симеонов, поет, драматург, преводач (Варна).
|